Archiv 2007

23.11.2007 První dva týdny v prosinci jsem strávil ve Švédsku na prvním kole SP v LOB letošní sezony. Počasí bylo parádní, sníh taktéž, les řídký, stopy tvrdé, teploty mrazivé, slunce nízko nad obzorem, dny krátké, noci nikolivěk, výhledy velkolepé, bažiny zamrzlé, kombinézy slušivé, lyže rychlé, výsledky dobré a cesta dlouhá. Podrobnější info je na webu repre, stejně tak jako fotky.

 

4.11. Fotky z krosu 3x hradišťskou strání.
 

 

30.9. V pátek jsme si byli zazávodit v Sušici na štafetovém závodě Bobikap (Běžec Obutý, BIker, KAjakář, Paraglaidista). Já jsem běžel ze Sušice na Svatobor (6km, 500m převýšení), pak měl Míla Štěpán letět dolů na padáku, páč ale brutálně chcalo a byly mraky, tak padáčkáře zrušili. Takže ze Svatoboru dávali pokyn vysílačkou dolů na start bikerům (jel Globus), ty si vyjeli na Svatobor, ještě pro zpestření přebrodili Otavu a pak předali kajakářům. My jsme na poslední chvíli sehnali kajakáře Karla Vlnu, kterej se chudák trochu vytrápil na svym krátkym plasťáku, kterej nebyl úplně rychlej. Ale Karel bojoval, posledních 100m radši vylez a běžel po břehu s lodí, jelikož to bylo rychlejší než pádlovat na tom voleji a zezadu se blížil soupeř na rychlym kajaku. Nakonec z toho bylo pátý místo (z 20). Bobika jsme teda nevyhráli, ale co není, může bejt za rok. Tady jsou fotky, některý z nich jsou z webu závodu.

20.9. Včera se na písčité pláži Košináře uskutečnil jubilejní 29. ročník Paralelního o dres mistra světa. Vodr nachystal pro finalisty zpestření v podobě startu a kontrol umístěných v Košináři, čímž dramaticky zvýšil diváckou atraktivitu finále probíhajícího před davy rozvášněných fanoušků za romantického západu slunce a finalistům umožnil zchladit se v obrovském parnu, které onoho vlahého podzimního večera panovalo. Finále bylo navíc vyšperkováno prvky micro-O, které pro potřeby paralelního otestovali již Rusácí na letošním MS LOB v Moskvě, pouze s tím nepatrným rozdílem, že kontroly visely na plotech sádek v rybníku. Tady jsou fotky.  


7.9. Minulý týden jsme byli na základním letním kurzu v Poříčí. Počasí vyšlo, večírky taktéž, při orienťáku se mi nikdo neztratil a aerobik jsme zvládli velkým přehledem:). Vítr z hor vál stejně intenzivně, ba možná ještě víc, než loni. Trenér říkal, že v lékárnách po okolí začla docházet alpa. Na závěr jsme s instruktorama obhájili vítězství v turnaji ve volejbale.

20.8. Včera jsme se vrátili z Otavy. Jeli jsme úsek Sušice - Velké Hydčice - Katovice - Štěkeň - Kestřany. Cvakli se jenom 3 lodě a i náročné večírky jsme přežili ve zdraví. V Sušici byl barman, kterej uměl asi všechny jazyky. Takesh byl poprvé na vodě, a přestože umí uplavat jenom 50 metrů, pral se s tím statečně:). Taky jsme navštívili Rabí a mrkli na včelí divadlo, na kterým byla nejzajímavější největší včela na světě Milan. Teda vlastně spíš Baru... Pak se Baru zachtělo ofinky á la Helen a Miri, kterou jí Helen hned na lodi pohotově nůžkama na nehty zastříhla. Když pak Baru vystřízlivěla a mrkla do zrcadla, nadšení z ní trošku vyprchalo:). Ale vypadá fakt výborně. Akorát ten Žižkovo pomník u Sudoměře jsme nestihli, páč jsme spěchali na vlak, aby jsme stihli výluku na trati a mohli se svést narvaným autobusem ve 30stupňovým vedru ze Strakonic do Horažďovic a pak už zase pokračovat železnicí do Plzně. Tady jsou fotky od Fikiho.

23.7. Přidal jsem fotky z Botasu, i když ze samotných závodů jich tam moc není.. Jsou tam hlavně pivní štafety, ve kterých zbytek startovního pole deklasovala štafeta ve složení Vodr, Lochnes a Ondra Kazdič.

13.7. Tady je pár fotek z Předenic s vystoupením mažoretek:).

10.7. Prodám parádní bryčku. Kdo jí koupí? Nebo že by nějakej váš známej na zahradu?

9.7.Tak už jsem se trochu vzpamatoval z náročného minulého týdne, kdy jsme pořádali 5denní závody v MTBO v Habru u Volduch. Tady je spousta fotek rozdělených po etapách. Závody se vydařily a to jak po sportovní, tak (ne)kulturní stránce. Především sobotní večírek v režii KOSu zaznamenal obrovský úspěch u závodníků:). Hasák s Vodrem zazpívali svoje plátýnka následované dalšími nepublikovatelnými songy za doprovodu všech KOSáků i závodníků. Akorát to vstávání v 7 ráno a roznášení kontrol do lesa bylo trochu peklo, ale kupodivu jsme ty kontroly dali asi všichni dobře. Anebo byli všichni závodníci ještě jak pytel a nic nepoznali.

15.4. Tak jsem konečně dal na web fotky z Velikonoc. Fotky z večírku jsem musel kapánek zcenzurovat, ale i tak myslím stojí za to:-).

18.3. Dneska jsme se vrátili z týdenní lyžby v Risoulu ve francouzských Savojských Alpách. Sestava byla následující: delegátky Miri a Čiva, Tomča s Helenou, Sten, Ondra, Péťa, Burís, Honza a já. Počasí přálo, mrak jsme za celý týden skoro neviděli. Zato ten sníh mizel před očima.  Přežili jsme to taky skoro ve zdraví, až na jedno naražený pozadí, že jo Čivo, rentgen za 500 éček, pár řídkejch příhod s hustým běháním po prošlým gelíku Isostar (můžeme vřele doporučit) a Burísovo respirační potíže, patrně z čistého horského vzduchu. Apartmán byl dost luxusní, večírků se taky pár vydařilo. Macháček padal dost často, a když ne machy, tak aspoň řádově 5 apačů. Rychlostní rekord na lyžích se Stenovo GPSkou padal taky dost často, i když zdaleka ne tak jako slepičky se zelenou. Máta dovezená až z plantáží v Asii byla totiž letos obzvláště peprná. A jak jsme se měli, se můžete mrknout tady.
Taky jsem trošku předělal menu a přidal tam odkazy, odkud se dostanete na zbrusu nové Čivy stránky, kde už jsou taky fotky. Další fotky jsou u Stena.

9.3. Celý minulý týden jsem strávil na MS v LOB v Rusku na kraji Moskvy. Stačily asi tak 2 hodiny v této překrásné zemi, abych se utvrdil v tom, že Rusáci jsou naprostý kokoti. A tento dojem prvního dne se postupem času stále více a více potvrzoval. A to jsem si myslel, že když už jsem tam párkrát byl, že mě tam nemůže nic překvapit. Ale závody to byly jinak pěkný.Dlouhá trať a middle se mi celkem povedly, to jsem byl 25. a 21. Na sprintu jsem si úplně neporozuměl s mapou a pěkně to tam zasekal - 41. flek. Pak jsme ještě jeli štafetu a dojeli jsme na krásném 4. místě. Akorát ta placka byla před námi 9 vteřin...
Na stránce repre LOB jsou výsledky, fotky a taky stížnosti... To když už nás ruští soudruzi na***li natolik, že pověstná číše přetekla. Ale oni stejně anglicky nikdo nepanimajou, takže to bylo asi zbytečný. Tady je na ukázku mapa ze štafet.

11.2.2007. Fotky z akády v Novém Městě.