MTBO po dvou letech: kosa nad Labem a děsení lázeňskejch hostů

labska-stran-2014-05-04-15-07-nahled Po roční pauze na belgickejch pavé jsme se zas vrhli na MTBO. A to hned zostra, dva víkendy po sobě. První víkend v Bynovci nad Děčínem byla kosa jak z nosa, až jsem se na startu celej chvěl. No nervozitou to nebylo, i když to pro mě byla premiéra v elitě. Uvažuju o obnově materiálu na 29er, ale všechno se mi zdá nějaký drahý, takže jsem opět po dvou letech zprovoznil svůj letitej duratec. S Jarynem jsme konstatovali, že s jeho kleinem jako poslední držíme prapor véčkovejch brzd v elitě. V lese celkem sucho, tak jsem naštěstí ani nemusel příliš uplatňovat svoje technický dovednosti. Na klasice Vendy finušuje 13., já 10, na midlu Vendy 20., já 13. Zřejmě jsme longaří. Rezervy tam jsou, a to ve všem, od materiálu, přes techniku jezdeckou i mapovou až po točení nohama (to hlavně).

Mapy Bynovec s GPS záznamem: long a middle

prusiny-2014-05-08-18-59-nahleddscn0377-vlajky-nahledPřes tejden jsme spočnuli, vyvěsili prapory, ve čtvrtek zlehka objeli vybraný highlights Plzně jihu a na víkend vyrazili na další pohár. Tentokrát k smrti děsit varský lázeňský hosty v kopcích nad kolonádou. V sobotním ultalongu jsem dal soupeřům šanci už na startu. Defekt zadku cestou na start. Pořadatel se mi ptal, proč minutu před svým startem vyndavám zadní kolo a sundávám plášť. Tak mu říkám, že z prdele. Nakonec start jen o 3 míny pozdě, ale už jsem se nestihl vymočit. Představa, že to povezu ještě 3 hoďky lákavá nebyla, tak jsem to dovez jen na K4. Les jsme projeli 3× tam a zpět a lázeňskecjh hostů vyděsili desítky. Volby jsem celkem trefoval a zdržovaly mě jen drobný nedostatky řadícího ústrojí a zajíždějící sedlo. Od poloviny závodu jsem jel s Tišňálem, kterýho jsem dojel o 3`. Ke konci už nožičky bolely moc, tak jsem ho nechal jet, mladýho kluka jezdivýho. Nakonec z toho bylo 4. místo, čas 2:40 a ujeto skoro 52km, převýšení 1500m a zařízlá pěkná řádka reprezentantů. Vendy po 150 minutách v lehčím žaketu dojela pro 11. flek. Nedělní middle nás krutě namotal v lázeňským lese nad Puppem a kolonádou. Jen když jsem šlapal/tlačil od spodní stanice zubačky na Dianu až skoro na vrchol, abych to pak za chvíli zase snášel na zádech dolů, říkal jsem si: PROČ? Kua PROČ? A PROČ máme middle na 70 minut?! Pozitivní na nočním a raním dešti bylo, že se tam lázeňských hostů motalo výrazně míň než včera. Nebo už si mezi sebou řekli, že dneska radši nevylejzat z procedur, že tam po lesních promenádách nazdařbůh jezdí a běhá banda magorů s kolama? Na middlu nakonec Vendy 7. a já 8. 

A ještě perlička na závěr. Ramach nedělní závod neabsolvoval, protože mu nějaký shánčlivý spoluobčan menšího vzrůstu z úschovny kol vyzvedl jeho skoro fungl novýho spešla. Proč si vybral zrovna ramachovo velikost 21″, to ví asi jen on. Pan četník to do protokolu srhnul: „Pachatel bílé pleti, menšího vzrůstu. Poznávacím znamením je velikost bicyklu očividně nepřiměřená postavě pachatele.“ No v sedě asi na pedály nedosáhl… Ramach to ale bral se svým typicky pozitivním přístupem: „Krádež kola nebo prasklej rám, to je sen každého muže. Znamená to totiž, že si pořídíš nový kolo!!!“

Mapy Karlovy Vary s GPS záznamem: Ultralong 1. kolo, 2. kolo (zoom out a klikni na místo startu), middle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *