Swiss O-Week Zermatt – lampiony, co měly vejšku

Breithorn 4164m + Matterhorn

SoW-2014-racesLetošní letní dovolená byla netradiční: Šestietapové orienťáky Swiss O-Week přímo pod Matterhornem v Zermattu. Závody mezi 2000 a 3000m vejšky. Málo kyslíku. Les skoro žádnej. Zato skály, pastviny, sníh, led a kamenná suť tam, kde ještě nedávno byl ledovec. Prostě tak trochu netradiční prázdninové závody.
Kamarádi Topča s Baptistem nás pozvali bydlet do apartmánu v Zermattu, takže naprostej luxus a dobrá parta – ještě s námi bydleli Francouzi Francois a Chloe. Buď Baptiste nebo Francois vyhráli 3 ze 6 etap v elitě, takže jsme z první ruky omrkli, jakže to dělají lampioni, co na MS běhají o medaile.
Lanovky jsme měli v ceně startovného. Takže ve volných dnech a odpolednech, pokud zrovna nepršelo, jsme vyjeli/vylezli na Breithorn 4164m, Klein Matterhorn, Gornegrat a taky absolvovali pár ferat. A když pršelo, tak jsme hráli Sedm divů světa.zermatt-SOW-2014-panorama

V červenci 2016 je další Swiss O-Week ve Svatém Mořici. Už teď o tom uvažujem. Bylo to totiž fantastisch!

Fotky a Google Earth soubor závodů a treků za celý týden.

Videa a mapy z jednotlivých etap rozhodně stojí za prohlédnutí (jestli máte čas jen na jednu mapu, tak doporučuju mapu E5 Trockener Steg ve 3 000m):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *