Černická pětka 2017

2017-cernicka-petkaV úterý 25.4. se v rámci úterních rychlovek běžel první ročník Černický pětky. Trasa je certifikovaná IAAF, FISA, UCI, KOS, USK CS, STRAVA, IOF a MLaTiL. Na trati jsou 3 hospody, jedna selská náves, mlýn, schody a 3 zásadní prudký a svižný kopce, každej o 15-20 vejškovejch metrech. Střídají se asfalt, zámková dlažba, úhlavský louky, drny i schody.

I přes společný průzkum trati, kdy jsme si v rámci rozklusu prošli všechna kritická místa závodu, pouze 2 ze 7 běžců dokázali neseběhnout z cesty. Příště to budem muset vymlíkovat. Start byl u čerta mezi studnou a stromem, na 15. metru se probíhá kolem čápa. Startovalo se intervalově po 30”, jen Karýk po minutě, protože je doktor a všechno musí promyslet. Směrnej čas byl nastaven pod 19′, ale vešel se pod něj jen vítěz. To je dobře, že si necháváte prostor pro zlepšení.

Následně proběhlo opečení buřtů, déšť a vyhlášení. Každý ze závodníků a dokonce i někteří z diváků si odnesl alespoň dvě hodnotné ceny. Jen ta medovina s trvanlivostí 2008 mi tu pořád zůstává. Tu byl MEKÝ domů donést i Tesák.

Kouč: Domino

Diváci: Marťa a Vojta, Monča a Evička, Janča, Julča a Eliška, Vendy a Víťan

Pozdě příchozí: Kamka s Koprem, Maru a Ondra S., kterej se poprvý osmělil přijít na rychlovky, i když o 3 hodiny pozdě.