Víkend s lampionama

jeneveraflossing-nahledAKTUALIZACE – GPS tracking štafet na mapě (jsou tam pauzy mezi úsekama a zatím jen já, ale možná někdo přibyde) a nedělní zimní ligy v Hamu.

Víkend byl ve znamení tmelení s místníma lampionama. V pátek byly na univerzitním kampusu kolem Arenbergu noční štafety dvojic Jeneveraflossing. Pro místní velice prestižní záležitost. Start na každej ze třech úseků byl opepřenej 2 panákama místní kořalky Jenever. Všude plno sněhu a nažhavený místňáci, kteří na mapě znají každej strom, to od startu zrovna nešetřili. Ale vyfasoval jsem do týmu MTBO reprezentanta Squadry Azzury Giaimeho Origgiho, kterej šel úsek proti babám a pomalejm klukům, takže od 3. úseku jsme to už kontrolovali. Vendy s Belgičanem jistila druhou pozici. Studentskej bar s neuvěřitelně levným pivem a nedopitý flašky s jeneverem nemohly skončit jinak než luxusním oknem a bolavým bokem po marnejch pokusech dojet na kole 800m domů. Taky jsme si udělali nový kamarády. Proběhlo to asi takhle: Kde bydlíte? .. asi 800m odsud .. super, já jsem Toon a dneska u vás budu spát .. a já jsem Jeroen a mám nafukovačku, takže to je v pohodě, že Toon zabere gauč. Tady je pár fotek a celkem zdařilej článek v angličtině.

Ráno v půl 9 nás horňák s přítelkyní vzbudili brutálním řevem. Hoši probírající se z narkózy v našem obýváku nám překládali. Leštič dostal hroznej pojeb za to, že nespal doma a ani tam, kde měl údajně spát. Chudák. To bysme do něj teda neřekli. Ale vypadá to, že se nerozejdou a neodstěhujou, asi si jí udobřil. Vzal jí totiž autem na nákup. Škoda, jejich studio je o dost luxusnější, protože je patrový a má postel v podkroví. A navíc platí stejně. Ale dneska už to zas vypadalo nadějnějš, schylovalo se tam k bitce, až se Vendy bála, že tam poteče krev. Leštiče to tak rozrušilo, že musel seběhnout před barák a párkrát přeleštit hadrem auto.  Zřejmě aby vystydnul. Za chvíli ale odešel od nedoleštěnýho. Asi mu došlo, že leštit za deště nemá ten správnej leštící efekt. Pokud někdo tenhle odstavec nechápe, doporučuju zopakovat si článek Belgičani. Dal bych sem i špionský fotky leštícího procesu, ale bohužel můj comp odešel do věčných lovišť. Jen doufám, že všechny fotky na disku zachráníme. Fotky Leštiče by mě mrzely. To jsem ale odbočil. Dopoledne jsme se šli s místňákama na hodinku se strašným bolehlavem proběhnout a pak už jen očekávali doručení nový televize.

Dneska jsem s novýma kamarádama jeli na místní zimní ligu. Pořadatelé to tady moc neprožívají. Nechali nás běžet 4 hromadně, hoši chtěli trénovat štafety. Překvapivě to nebylo farstovaný, takže to byl pěknej hon. Většinu trasy jsem jim dělal řidiče autobusu. Bylo to celý ve sněhu a blátě a šli jsme průměr 4:55 na kilák (2DRerun na mapě). Jeden s pasažérů byl nějakej běhavej a na poslední 1,5km parkovou vložku se posadil za volant v tempu tak 3:20 na km. Jsem myslel, že zdechnu. Ale stejně mu ten vteřinovej náskok v cíli nepomohl, protože na trati byl přeběh silnice, kterej pořadatelé odečítali z celkových časů. A já na ně zrovna na tomhle úseku 10″ čekal, jelikož jsem si předtím naběhl do ostnáče, rozčísnul si stehna a s nima i dvě kontroly z mapy. Takže jsem potřeboval předat řízení někomu, kdo měl v mapě chybějící terčíky. Vendy se dneska neúčastnila, protože se ve volných chvilkách mezi horňákojc vřískotem snažila doma učit. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *