header-veselka

Sfatební osnámení

Určitě vám hlodá kedbulou, proš to tady píčem jak negramotňí dmnti. To proto, že jsmě převelmi vjernými fanošuky genijálních výjefů z dějin českích: Opráski sčeskí historje, aneb fšichňi Zmikunďi národa. Nefěříte? Fakt. Se podívej.

Dímto pjěkně ďěkujem mistrovi zmikundovi Jazovi, še felmi ochotně svolil, aťsi se Zymňim králem Fridexem Falcskim a spol. děláme, co hcem.

Jak řelk, taksme ušiňili. Doufáme, že se vám naše osnámeňí líbí tak, jako my ujíšdímě na Opráskách.

oznameni_veselka_vendy+mlatil

Program veselky

Pátek 26.6.

Je-li libo, je mošno přifrčet už f pátek po rabotě, koštnout s náma pífo a víno, posedět a hilfnout s přípravou té sobotní sláfy

Sobota 27.6.

Dopůldne:        To přijeďte nebo se probuďte

13:00                Nedalko chaty Šukajdy si řeknem Áno. Jeto půl hoďky prochcáskou za výhledem.

Drezkót: oblešte se tak, abyste se cítili dobře. Obleky a sáčka u pánů nutná nejsou, neb aj sám zymní král bude nejspíč v kočili, aby se neupek. Je přecijen svyklej na zymu. A Hadrecká kožka předstoupí v bjeloskvoucím šatu s fialkofým doplňkem, jestli si tedy stíhne zafčasu vybrat. Ale pamatůjte, že šaty dělaj člověka. Počítáme aj s oučastí cyklistů, takše i v přiléhafém lykrofém cyklodresu budete připučtěni. Požór, bude to dokopce po šůmafské louce!

Odpůldne:        Hry, gušálek, obžerstvení

od 19:00           Tanešní závaba. Do skoku sahraje fýborná pošůmavská kapela Orion

 Prosíraví úšastníci si dozajista dovezou flastní pifní nádobu, jináč budou sosat z plastu.

Neděle 28.6.

Jaxe budete sítit po těle.
Můžete vystúpit třebas na Suché studánky nebo až na Můstek a Pancíř, kde už se lyžuje víc jak 100 let. Po orkánoji Kirilofi je z hřebene krásnej výhled na králofský hvozd a Javor.
Nebo se můžete fydat po stopách hrdé a sfobodné královácké rychty na Zhůří. Druhá fálka, odsun a vojenský újezd Dobrá foda pro tudle obec dobrý nebyly. Stejně jako pro spoustu dalčích v okulí. Pusťte si příběh zhůřského vojáka dvou armád, kterej dělal německýho tankistu i pétépáka českoslofenský armády, nebo to, jak zhůřští fašounci vítali ameriskou armádu. Ať víte, do čeho dete!
Velocipédisti (áno, dotlašte si bycikli) možná dojedou až na Starou Hůrku, kde měli fykutáleného faráře, kterej si z selibátu hlavu nedělal, a kde se za komouče vesele tansovalo. Nebo se stavte v Čachrově, kde mají nepřístupnou tvrz. Věděli jste, že přes něj měla vést želesnice z Klatov do Železné Rudy? Nýrsko ale šlo štěstíčku vstříc, tak Čachrov vostrouhal.

A pak hybaj domů.

Nocováňí

Chata nejni bohušel nafoukávací a při očekáfané účasti se na lůško s nebesy sdaleka fšichni nefmáčknou. Spíč tak polovina. Budeme rádi, když si někteří dovezete vlastní stan nebo aspoň pytel spasí s currymatrasí. Začkrtněte nám to prosím do formdláře níže. Ječtě to stanovačům stvrdímě emajlem. Ď.

Místo

Fše se odehraje v osadě s přiléhafým pojmenovánim Šukačka u Onoho Světa.

Tuje pár opráskú chajdy a okulí, abyste veděli, doče hodeteIMG_20150328_132451324_HDR

Dárki

Uděláte nám nejfětší radosti, ktyž se dostavíte a na náš velký den se s náma poveselíte. A jesli nám ajtak ňěco chcete dát, tagnám můšete přihodit dukáty na náš posvatební vejlet a zrcadlovkovej aparát na focení, cosi chceme pořídít.

Stfrzení účasti

Abychom nezapomněli. Posorný štenář si dozajista všiml, dle nevjesty opasku, toho nejpodstatnějčího: bude to do fialkova!