Vánoce pozdě, ale přece

leuven-panorama-nahled Dyk říkám, že jsem ve skluzu. Prohlížení fotek z belgickejch a holandskejch vánočních trhů v polovině ledna asi nikoho moc brát nebude, ale co, já se na ně s odstupem času rád podívám. A třeba trhy ve Valkenburgu, což je městeško v Holandsku kousek od Maastrichtu, jsou celý v podzemních jeskynních a tunelech, který tam kutali už od Římanů. A leze se do nich přímo z Caubergu, což je závěrečnej strk na Amstel Gold Race. A trhy v Liege jsou zase zajímavý tím, že tam měli jenom žrádlo a nic než žrádlo. Valoni prostě nejsou takový materialisti jak Vlámové, ale spíš francouzský požitkáři.

Na Vánoce jsme ale byli samozřejmě doma. Botokros za skoro jarního počasí trhal účastnický rekordy se skoro dvěma stovkama závodníků, a to i přesto, že Sud nevyměk a nechal chlapskou trať na třech mílích. Bylo to fajn, ostatně jako každej rok. Tady jsou fotky, výsledky a GPS deníček.

jizerka-promenadni-nahled Mezi svátkama jsme 7 dní polyžovali na Jizerce. Podmínka byla, ve srovnání se zbytkem ČR, naprosto fantastická. I když z toho místy lezl asfalt a jezdili tam pacienti na kolech. Ani na kameňačky to nebylo. Sice to už nebyly dvoufázový tréninky doplněný o ranní rozcvičky, ale i tak slušnej objem. V odpoledních hodinách na Silvestra jsme večírek kvalitně odpálili rumovejma štafetama na lyžích. Pak jsme chvíli spočli u společenských her, počkali až Kakrda dotlačí to občerstvení za nehorázný prachy a na půlnoc vyrážíme na Bukovec. Půlnoční vatra moc nehořela, ale to nám vadilo pramálo. Krásně jsme si zabékali a zatančili. Z Tesáka zas padaly sloky slovy neuchopitelné. Noční přesun na Pešákovnu po totálně ledový silnici absolvujeme spíš po čtyřech, jen s několika odřeninama, hovnem na kalhotech a Píďákovo naraženýma žebrama. Ještě že mu tu Jizerku zrušili, by chudák nemohl soupažit. Na Pešákovně pak proběhla kvalitní afterparty v podání dj mlatil. Dobré to bylo, příště možná Jizerka zas a tentokrát doufám se sněhem. Rád bych se podíval i třeba do Jakuszyc. Jo a Kakrdovi se vyhněte obloukem. Pokud teda nechcete tejden poslouchat, jak vás tam majitel tejden péruje, jak kdybyste byli ve škole v přírodě, a vojebává na čem může… Ať žije českej podnikatel. Pokud by někdo chtěl vidět ty trapný opilecký fotky, tak tady jich pár je.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *