Pivní běh Plzní

fakt nechutnaloUž je to skoro měsíc, co proběhl vrcholnej závod sezony. První ročník pivního běhu skrz Plzeň. Celkem bezmála 9km, 5 exáčů malých piv na trati a 150 závodníků. K tomu všichni ve žlutejch trikách, jak kdyby pořadatelé věděli, v čem běhají BT legendy.

Mediální pokrytí, speaker z radia, sponzoři, hodnotné ceny, on-line zpravodajství na facebooku, zkrátka zázemí odpovídající významu závodu, o kterým se může nějakejm lampionům běhajícím po lese jenom zdát.

Prostě jasnej vrchol sezony, kde se pokusím prodat přípravu posledních let:

 

garmin-report2014-15

‘Other’ jsou lyže a kolce

SOUCTY2013-15

exporty z garmina, takže to je bez tělocvičen, síly atd.

Na startu se spíš než atleti schází fitness & jogging komunita namixovaná fotbalistama & Co. Nechybí závoďáci zaměřený na pivní stránku věci, který neztrácí čas a hned při nědělním ránu se před startem zdatně rozpíjí.  Startuje se intervalově, první exáč na startu, za chvílí ho vykrkám a jdu si to svoje podél řeky cca 3:20 na kilák. Na Americký lidi koukaj, co se děje, stejně jak turisti u pivovaru. Druhý a třetí piva jsou v KMP a Grollu, čvtrý pak u Papírenský lávky. Tady se Kiss Proton s gambáčem z PETky moc nevytáh a pivo se mi vrací dýl, než ty předešlý. Nejhůř je mi až po pátým v cíli. Víc by o tom mohl vyprávět Tesák.

S Tesákem se hlásíme jako tým KOS Plzeň s jasným cílem: aspoň bedna. Náš průměr časů je asi o 5 minut rychlejší, než tým, kterej vyhlašujou jak vítěze! Počtáři výsledků asi měli víc piv, než je zdrávo. Tesák je z týhle křivdy zdrcen půl odpoledne, přeci jen tohle je ZÁVOD, ke kterýmu směřuje svojí vrcholovou přípravu posledních let. A navíc se běží přes jeho KMP obývák – to už tam mohl bejt za úplnou legendu s vlastní židlí se jmemovkou!

GPS záznam a rozbor závodu: celkem skoro 9km, průměrný tempo běhu něco přes 3:40/km, se zastávkama na 5 piv pak 4:00/km. Jak je vidět z analýzy dat, třetí pivo v Grollu tam zajelo tak rychle, že mi ani nestihly spadnout tepy (jen na 165). Zato u druhýho piva v KMP je velkej potenciál na zlepšení – prostál jsem tam přes minutu a tepy klesly až na 125! Může za to Stanley, kterej neměl natočený pivo! Evidentně nepochopil, že tohle je závod, kde jde o všechno a ke kterýmu směřujou léta tvrdý dřiny účastníků! Takže jsem nejdřív stál půl minuty frontu a pak to bylo tak ledový, až mi mrazilo v dutinách. A pak jsem si rozbil tlamu při výběhu schodů. Cestou zpět jsem pak zbytečně seběhl schody ke KMP, místo abych šel rovnou k podchodu. U KMP jsou prostě velký šance na zlepšení. U čtvrtýho piva u Papírenské lávky data ukazujou, že i když jsem tam stál přes 20”, tepy klesly jen na 155. Už jsem asi šel na kyslíkovej dluh. A špatně odbourával laktát. Nebo spíš pivo. Je z toho jasný vítězství, příští rok bude co obhajovat!

Výsledky a fotky