Havlovo srdce v Bruselu a advent

dscn3890-havel-srdce-nahled V pondělí 17.12. v předvečer výročí Havlova úmrtí na budově Evropského parlamentu slavnostně rozsvěcovali Havlovo neonové srdce, které před deseti lety bylo v Praze na Hradě. Tak jsme zavzpomínali na loňské loučení na Hradě a šli se podívat. Bylo to celkem komorní a přišli hlavně Češi. Svět je malej, já potkal tři spolužáky a Vendy orienťačku z Pardubic. Tak jsem pak v celkem početný český sestavě aspoň šli na pivo .

Za posledních pár týdnů jsme taky absolvovali adventní radovánky v Hasseltu, Gentu, Brusselu a Leuvenu. Protože tu nemaj sníh a hory, tak všichni Belgičani asi chodí o víkendech na trhy popíjet svařák z Lidlu, sáňkovat na dřevěný klouzačce do pavilonu Švýcarské Alpy, tlačit wafle, dávat paňáky a bavorský weisswursty za 5 éček. V Bruselu na náměstí maj ještě k tomu místo stromečku lešení, který bliká, hraje, je na něm projekce a já nevím co ještě. Ale to si pusťtě na YouTube, jestli jste na to zvědavý. Nebo na našich fotkách, kde je toho mnohem víc, třeba muj mega kancl, ale to zas přijdete o tu muziku.

Dneska mi po dlouhý době potěšil nějakej politik. Nečas po týdnu odvolal Peake z ministerstva obrany. Za to palec nahoru. A navíc to suše okomentoval: „Není možné si počínat způsobem, že ministerstvo je nějaké léno. A že s partou kamarádů si tam vtáhnu a začnu tam bačovat.“

Post navigation

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *