Federály v Ardenách II

weris-volba-he-nahled Dva červnové víkendy jsme věnovali belgickému MTBO. Ale o tom až někdy jindy, protože to je na delší vyprávění. O minulém víkendu jsme si zase po hodně dlouhé době v zaběhli orienťák v lese. A rovnou klasiku jak řemeň. Ale popořádku.

Vendy v sobotu vyrazila na svojí první studentskou šichtu v Decathlonu a já jsem šel na místní vesnickej vinný běh. Bylo to 12 km a společně s kratší tratí bylo na startu asi 500 lidí. Dyť říkám vesnickej běh. Bylo to na největším kopci (a v lese!!) v okolí Leuvenu a polovina po lesních a polních cestách. Nic pro místní asfaltový rovináře ale zato něco pro buzoly. Dost se mi to líbilo a i se šlo  celkem dobře, držel jsem se pořád v první trojici. Pár kiláků před cílem přišel asfalt proti větru a pak kočičí hlavy, tak tam mě hoši odpárali… Ale byl z toho 3. flek, 12km za 45`, navátost po degustaci vína v cíli, reprezentace KOSu na bedně a poukázka na slevu na boty. Výsledky a GPS.

Tuhý stehna jsme jeli v neděli rozhýbat do Arden na orienťácký federály. Klasika o 15km s 600m převýšením za pěknýho deště celkem budila respekt. Vendy rozhodila pořadatele pozdním příchodem na start a dostala mapu jiné tratě (kterou šli jenom chlapský kategorie…). Takže to po 90 minutách píchla. Já byl na startu minutu před ostrým startem, zalepil popisy, dostal tu nejdelší trať, cestou na K7 zavázal boty, na K8 se ztratil a po 75 minutách při průběhu diváckou uvažoval, že to píchnu. Ale terén to byl moc pěknej, tak jsem těch skoro 18km za necelý dvě hoďky odběh. Protože 4 chlapi co v Belgii pořádně běhají se připravovali někde na MS, tak jsem utrpěl vítězství o 10`. Jo je to tu nabitý. Tady se dá zobrazit mapa s postupy. Časem asi ještě přibyde pár dalších lidí. Ono totiž bylo zakázáno běžet s GPS (ano, maj tu takový chytrý pravidlo). Ale hned druhej den nás kontaktoval stavitel, jestli máme záznamy, že chce dělat analýzu voleb. Prej se jim to pravidlo nelíbí, tak to schvalně nekontrolovali. No hlavně že ho mají. A ja si na tajňačku přelepoval displej hodinek tejpkou…Ta jeho analýza je na obrázku, horem jasně nejlepší, ale mě se to zdálo dlouhý.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *