Brusel 20km

dscn5642-20km-bruxelles-nahled Již tomu jsou dva týdny, co jsem absolvoval svůj první pořádně masovej běh – 20km v Bruselu. Forma vyladěná, počasí nám přálo, bylo typicky belgický – ráno 8 stupňů a k mrholení nebylo daleko. Bylo tak vlídno, že jsem dokonce šel v dlouhým rukávu a tříčtvrťákách. A že takovejch tam moc nebylo. Asi věděli proč, bylo mi pěkný vedro. 20km asfaltovej okruh jsem lízal spolu s dalšíma 37 tisícema nadšenců. Do extra vlny mě nepustili, zřejmě pro nedostatek pigmentu. Ale prej když to půjdu za 72 minut, tak je příští rok extra vlna ložená. Spočetl jsem si podle loňských výsledků, že když to dám za 74 min, tak to pořád bude do TOP100. Vendy mi zdatně koučovala, až jí to mrzelo, že taky neběží. Když nechtěla, tak nechtěla. Ale příště už chce. 

Před startem jsem měl spolu s dalšíma 30 tisícema potřebu. Pořadatelé byli natolik prosíraví, že letos poprvé (asi 36. ročník) obstarali TOIky zdarma. A to přesně 9, počítal jsem to, ve frontě bylo času dost. Ale stejně jsem jí nevystál. Takže v nevelkém parku v okolí startu to podle toho vypadalo, člověk se nemohl skoro ani rozklusat. Zřejmě potřebovali pohnojit mezi keříkama. Na startu jsem prásknul gelík a vydal se do boxu 1, kde mělo být prvních 6 tisíc nadšenců. Snaha dostat se na lajnu byla, ale stejně jsem se neprotlačil dopředu, takže přede mnou bylo odhaduju aspoň tisíc lidí. Po ostrým startu jsem tenhle ticíc pak prvních 15km předbíhal. A připadal si, že jdu fakt rychle. Akorát GPS říkala mezičasy asi tak o 5–10″ na kilák hůř, než byli moje notičky od head coache, který počítaly s tempem 3:35. Zpomalily mi zřejmě celkem významný kopečky na trati. Ty jsem na google street view, když jsem den předem z gauče šlukoval trať, nějak přehlídl. Všude po trati fandili lidi a do tempa hráli kapely. Docela mi to bavilo. Na 14 km Vendy fotila a občerstvovala. Tak jsem šlehl další gel a totálně si zalepil přívod vzduchu. Voda byla naštestí nedaleko. Na 17. kilometru přišlo zabijácký kilometrový stoupání s cca 50 výškovýma metrama. Tam jsem těm atletům ukázal, jak běhaj do kopce rekreační lampioni. Jenže pak přišla 2km cílová rovinka proti větru. A tam mi zas oni ukázali, jak se běhá tempo do cíle. Tam už to dost bolelo. Nakonec z toho byl čas 74:31 a umístění v polovině druhý stovky. Potenciál pro zlepšení tam head coach ještě vidí.

Ještě víc jak hodinu po doběhu jsme stáli u finiše a nechápavě koukali na desítky lidí, co dobíhali každou vteřinu. Fakt mazec. A výbornej zážitek. Tady je GPS trackfotky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *